• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود

در این دوره آموزشی که مجموعه آموزش‌های آن به همراه آزمون انتهای بخش به 127 دقیقه می‌رسد، با نحوه حل مسایل برنامه‌ریزی خطی به روش ترسیمی آشنا خواهید شد. هرچند با استفاده از این روش تنها می‌تواند مسایل دو و یا سه متغیره را در نهایت حل نمود، اما زمینه‌ای را فراهم می‌آورد که درک روش سیمپلکس و دیگر روش‌های تحقیق در عملیات را ساده می‌سازد. از این بابت قبل از ورود به دیگر مباحث تحقیق در عملیات لازم است با این روش آشنا گردید.


روش ترسیمی برای حل مدل‌های برنامه‌ریزی خطی دو متغیره و یا حداکثر سه متغیره قابل استفاده است. برای حل مدل‌هایی با بیش از دو متغیر، روش سیمپلکس (Simplex) را که در بخش بعدی مطرح می‌گردد مورد استفاده قرار خواهیم داد. هر چند مدل‌های برنامه‌ریزی خطی دو متغیره که بیانگر وضعیتی واقعی از جهان باشند، بسیار اندک و نادرند، اما در این‌جا به دو دلیل از این شیوه استفاده می‌کنیم: الف) توانایی نمایش تصویری و ارائه عینی و ملموس مفاهیم و تعاریف مرتبط با حل مسائل که در بخش‌های بعدی به کار گرفته می‌شود. ب) کمک به درک آسان فرآیند حل مدل و فهم نکات بسیار کلیدی که در برنامه‌ریزی خطی، برای فراگیران مهم است. از این بابت است که روش ترسیمی (هندسی)، رویه ارزشمندی را جهت یادگیری و درک نحوه حل مسائل برنامه‌ریزی خطی ارائه می‌دهد. در صورتی که از گوشی تلفن همراه برای مشاهده سایت استفاده می‌کنید، به منظور مشاهده بهتر مطالب سایت، حتما صفحه زیر را مطالعه نمایید.

چگونه با گوشی موبایل نسخه دسکتاپ سایت را ببینیم؟

محتویات این مجموعه(دوره) آموزشی هم زمان هم قابل مشاهده در سایت و هم قابل دانلود و مشاهده در کامپیوتر شخصی می باشد. پس از تهیه این آموزش لینک دانلود بخش های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت و یک نسخه از آن نیز به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. پیشنهاد ما این است که از طریق سایت در دوره شرکت نمایید چراکه هم می‌توانید سابقه خود را مشاهده و پیگیری نمایید و هم قادر هستید در انتهای هر جلسه به پرسش و پاسخ بپردازید و در تکالیف و آزمون های آنلاین دوره نیز شرکت نمایید.

مشاهده صفحه مربوط به سفارش دوره آموزشی حل ترسیمی مسائل برنامه‌ریزی خطی

سوالات رایج در مورد عضویت، تهیه و استفاده از آموزش‌ها

برنامه درسی دوره

بخش اول: مقدمه روش ترسیمی
مرور و بررسی مفهوم منحنی امکانات تولید 00:10:00
مفروضات برنامه‌ریزی خطی 00:10:00
بخش دوم: حل ترسیمی
بررسی مراحل حل مسائل برنامه‌ریزی خطی به روش هندسی 00:22:00
حل یک مساله و بررسی نکاتی در مورد جواب بهینه و جواب‌های گوشه‌ای 00:18:00
حل چند مساله حداکثرسازی 00:18:00
حل چند مساله حداقل‌سازی 00:12:00
بخش سوم: حالت‌های خاص برنامه‌ریزی خطی
بررسی حالت‌های خاص برنامه‌ریزی خطی 00:15:00
حالت خاص به روش ترسیمی 10, 00:00
فعالیت کلاسی مربوط به مبحث حل ترسیمی 00:02:00
آزمون 3 (حل ترسیمی) 00:25:00
شرکت در دوره
  • 250,000 تومان 175,000 تومان
  • دسترسی نامحدود
  • نشان دوره
224 دانشجو ثبت نام کرد
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه نیواستادی می باشد.

منوهای نصب در پنل مدیریت

X